Mekling

Innhold

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

hva forsøkte du å finne?


Hvem må til mekling?

Mekling er pålagt både med hjemmel i ekteskapsloven (jmf. Kapittel 4, §26) og i barneloven (Jmf. kapittel 7, §51 - 55).

Disse må til obligatorisk mekling:

  • Ektefeller som skal søke om separasjon eller skilsmisse, og som har felles barn under 16 år.
  • Samboere som skiller lag, og som har felles barn under 16 år.
  • Foreldre som skal bringe sak inn for domstolen etter barneloven.

Bestille mekling?

Obligatorisk mekling ved samlivsbrudd og skilsmisse kan bestilles hos:

Mer informasjon

Separasjon og skilsmisse

Mekling


Publisert: 21.04.2016 10:30
Sist endret: 21.04.2016 10:30